Bylo mi potěšením spolupracovat ...

S Lenkou Vornhagen jsem spolupracoval dlouhodobě, absolvoval jsem dvě koučovací série. Chtěl jsem sám na sobě pracovat a zlepšit své manažerské dovednosti. Díky koučinku jsem v sobě odhalil různé překážky, návyky, stereotypy, které mi komplikovaly práci i komunikaci s ostatními. Chtěl jsem v sobě najít větší jistotu. Na sezeních jsem nejvíce uvítal Lenčinu schopnost empatie, naslouchání a ocenil vedení rozhovoru, při kterém jsem přicházel na velmi důležité nápady a myšlenky. Lenka mě vždy dokázala „rozpřemýšlet“ a z každého sezení jsem odcházel s novými poznatky a motivací k další práci na sobě. Během mé spolupráce s Lenkou se mi podařilo utvořit si nové návyky, což mi pomohlo nejen v každodenní práci, ale i soukromém životě. Naučil jsem se o sobě věci, které jsem dříve neviděl, neuvědomoval si nebo je nevnímal. Nyní jsem schopen více naslouchat svým lidem v týmu, je pro mě snazší delegovat, otevřeně komunikovat a svou práci vykonávám mnohem efektivněji.

AVmanažer

Když jsem se s Lenkou setkal poprvé a diskutovali jsme společně, jaká jsou moje očekávání od koučování, úplně jsem nedokázal odhadnout do čeho jdu. Po první schůzce jsem si řekl, že nemám co ztratit, a s Lenkou si snad získáme vzájemnou důvěru. A to se stalo. Lenka mi pomohla najít své cíle jak v profesním, tak soukromém životě. Svým profesionálním přístupem mě vedla k naplnění cest tak, abych svých cílů dosáhl. Po dobu jednoho roku mi při našich schůzkách pomáhala utřídit moje myšlenky a vydefinovat si svoje priority. Když jsem se zacyklil v různých myšlenkových pochodech, vhodnou formou mi ukázala různé možnosti a dovedla mě vybrat si pro mě tu správnou cestu. Díky jejímu lidskému přístupu, koučovskému vedení a mojí naprosté důvěře v ní jsem nejen naplnil své cíle, ale zároveň našel svoji životní rovnováhu. Za to Lence děkuji. A pokud hledáte svého kouče, pak Lenka je ta pravá.

Martin

Když se mě někdo zeptá na Lenku Vornhagen, ihned mi naskočí spojení: profesionální přístup, příjemná atmosféra, důvěra, empatie, nadhled. Lenka je pro mě někdo, s kým si mohu otevřeně a zároveň důvěrně promluvit o čemkoliv. V její přítomnosti se cítím příjemně, bezpečně, a hlavně sama sebou. Nejprve jsem nevěděla, co čekat, řešit… I co vůbec mohu říct-diskrétnost a důvěra pro mě byly klíčové. Avšak jedno setkání mi stačilo k tomu, že jsem se této empatické, přátelské a milé osobě svěřila do rukou. Naprosto mě nadchlo její profesionální srdce a tah na branku. Potřebovala jsem vystoupit ze svého bludného kruhu, kde se mísily všechny možné pocity, myšlenky, potřeby-zkrátka jsem nevěděla, kudy kam a co se sebou. Kde a čím začít-všechno na mě padá a já nestíhám nic. A už vůbec ne tak, jak jsme byla zvyklá. Přitom stačilo opravdu málo-mít dobrého kouče, aby vás z toho vymotal. A to je to, čeho si nyní nesmírně cením. Lenka mi pomohla utřídit si myšlenky, určit priority, nastavit cíle. Krok po kroku jsem nacházela zpět důvěru v sebe sama. Každé naše sezení mě nabilo neuvěřitelnou energií, odcházela jsem z něj jako sebevědomá žena, která ví co, jak a proč chce. Odhodlaná změnit to, co potřebuji a dotáhnout do "spokojeného" konce. Možná se nabízí otázka, co je spokojený konec? Jen ten, který si vy přejete, ve který vy věříte, a který uskutečníte. S mými myšlenkami, které se mi dnes honí hlavou, se už se umím vypořádat téměř kdykoliv a kdekoliv. A upřímně ze srdce říkám, že tu zásluhu nese z veliké části můj KOUČ. Je mi nejen o dosti bližším člověkem, díky její empatii, ale zároveň důsledností v tom, co dělá a srdečností, kterou do své práce vkládá. Lenka je pro mě naprostý profesionál a člověk na svém místě. Děkuji za vše. Koučink a Lenku všem vřele doporučuji.

L.P.

S Lenkou Vornhagen spolupracujeme více než rok. U dvou TOP manažerů jsme chtěli použít metodu koučování a to z toho důvodu, aby si sami manažeři přišli na nejlepší řešení v daných situacích. Cíle byly zaměřeny na stabilizaci a efektivnější řížení oddělení, vyzrálejší řešení manažerských situací. Za zadavatele musím říci, že spokojenost je značná. U obou kolegů bylo cílů dosaženo. A zároveň koučování Lenkou přineslo i další benefity, které v původním zadání nebyly. Pro mě, jako pro HR, je zároveň i velmi důležité, jak byl tento proces přijatý ze strany účastníků. A v tomto smyslu rozhodně výsledek předčil moje očekávání. Oba aktéři postupně využívali sezení s Lenkou k práci na sobě a nebojím se říci, že se na setkání těšili. V průběhu roku, kdy se jim věnovala na pravidelných schůzkách, měli šanci diskutovat svoje manažerské a mnohdy i osobní postoje a tím si nacházet svoji autentickou a přitom efektivní manažerskou cestu. Na spolupráci si nejvíce cením zejména vstřícnosti, jasného nastavení pravidel spolupráce, prozákaznického postoje, korektnosti. Zprostředkovaně, očima obou koučovaných, pak určitě důvěryhodnosti a diskrétnosti, důraznosti (přísnosti) při plnění úkolů v mezidobí a empatie. Lenka rozhodně velmi dobře dokáže rozkrýt osobnost koučovaného a tyto informace využívá zpětně pro práci s ním. Pokud potřebujete řešit obdobné situace jako v našem případě,tzn. cílem je dlouhodobá změna manažerských postojů, Lenku i koučování mohu vřele doporučit. Nový postoj, změna je přirozená a zároveň pro manažera velmi cenná v tom, že si na ni přišel sám, nikdo mu ji nenutil.

Pavlína RittenauerováHR manažerka, proseat

Lenka je profesionál, u ktorého som prirodzene od samého začiatku vnímal dôveru a nerobilo mi problém hovoriť otvorene. To je pre mňa u kouča kľúčové. Lenka je náročná, avšak ľudská. Keď máte v hlave kopec myšlienok, dokáže presne vystihnúť potrebný moment vyjasnenia. A trefne. Jedno také vyjasnenie som si preniesol do osobného i pracovného života, a používam ho dnes a bežne a vďaka tomu môžem prepisovať svoju budúcnosť aj budúcnosť našej firmy. Ako bonus som okrem koučovania získal ďalší profesijné prepojenie firmy vďaka Lenkiným skúsenostiam v oblasti personalistiky. Ak potrebujete kouča, ktorý Vás bude aktívne počúvať a dokáže presne trafiť "klinec po hlavičke", môžete sa na Lenku s dôverou obrátiť.

Dušan Richvalský jednatel ALMARK GROUP s.r.o. www.almark.cz richvalsky@almark.cz +420 730 516 782

ABSOLUTNĚ PROFESIONÁLNÍ, ZÁROVEŇ SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST, nebo-li zkušenost s Lenkou! Původním záměrem bylo vytvoření prezentačního CV v čj a aj, což bylo ve velmi rychlém časovém období perfektně zpracováno. Nad mé očekávání jsem poznala ženu s velkým srdcem, která Vás v dnešní uspěchané době dokáže zastavit a uvědomit si kým vlastně jste. Nejen, že Vám dodá sebevědomí, otevře oči a ukáže směr k těm nejvyšším cílům ....ale především Vám jako téměř už málokdo dodá svůj přátelský, profesionální nadhled a velký kus sebe samotné! Pro mě úžasná a vysoce kvalitní práce! Leni, velké DÍKY, ZA VŠE!

Veronika Čáslavovájednatelka Complex Care s.r.o., www.philippinecare.cz

S Lenkou jsme se poznali během společného působení ve francouzské automotive společnosti Faurecia. Pak se sice naše profesní cesty na dlouhá léta rozešly, ale v posledních letech spolu opět úspěšně spolupracujeme. Jako příklad uvádím vyhledání kandidáta na globální pozici Quality Directora pro výrobní závody skupiny NKT. Výsledkem definice požadavků na tuto pozici byl velmi nelehký úkol. Zároveň jsme museli čelit vysokému očekávání a výraznému tlaku skupiny. Lence se podařilo oslovit správné typy potenciálních kandidátů, zprostředkovat nám a konzultovat s námi jejich resumé. Organizace následných interview a průběžná komunikace s kandidáty byla na vysoké profesionální úrovni, což jenom podpořilo úspěch tohoto výběrového procesu. Pokud pro splnění svých úkolů potřebuji externí pomoc, nevybírám si firmy, ale jednotlivé lidi, kterým plně důvěřuji. Lenka je jednou z nich.

František ŠourekHR VP Transaction NKT

Lenku jsem potkala po letech v době ukončení mé rodičovské dovolené, kdy jsem řešila svůj návrat do pracovního života. Setkání bylo velmi příjemné a inspirativní. Mile mě překvapilo, jak se Lenka dokázala rychle zorientovat v mé situaci, v profesním profilu,který jsme upravily, i v mých současných pracovních představách. U Lenky naprosto obdivuji její um pojmenovat věci těmi pravými jmény. Práce mi dopadla během měsíce a já jsem za ní velice ráda. Dokonce mám pocit jakoby mi byla šitá na míru :-). Takže za mě velké doporučení, protože Lenka spolupracuje s oběma stranami – uchazeči na trhu práce i firmami, které v dnešní době neustále hledají nové kolegy-mezi nimi se Lenka snaží najít maximální možný průnik v potřebách obou stran.

Eliška Hniličkovápersonalista

Lenka je pro mě synonymem opravdového headhuntera- přesně tak si představuji excelentní spolupráci s někým, kdo vám zprostředkuje práci. Během výběrového řízení jsem byl přesně a včas informován o průběhu procesu. Stejně tak po jeho úspěšném zakončení jsem byl několikrát Lenkou dotazován, zda je vše v pořádku, má adaptace probíhá tak jak má, nebo zda případně nepotřebuji další podporu. Lenka je velmi profesionální headhunter, mohu ji vřele doporučit. Díky!

Libor HronekGlobal Quality Manager

Spolupráce s paní Lenkou Vornhagen pro mě byla nejlepší zkušeností v oblasti poskytování headhunterských služeb. Ani jedno z našich setkání ve mně nevyvolalo žádný stres, nervozitu či jakékoliv jiné negativní pocity. Ba naopak...vše v naprosto přátelském, příjemném, podporujícícm duchu. Vše dopadlo vždy dle předchozí dohody a s perfektním sdílením informací. Spolupráci mohu jedině doporučit 🙂

Lenka Machačová Series buyer

Skončil mi studentský život a přišel čas najít si práci. Myslela jsem si, že to nebude těžké a s mými zahraničními pobyty a zkušenostmi si práci najdu lehce. Ovšem na mnou vytvořený životopis jsem dostávala pouze zamítavé odpovědi, že se na danou pozici nehodím. Proto jsem na doporučení vyhledala odbornou pomoc paní Lenky Vornhagen. Popravdě jsem ani nevěděla, co od toho mám přesně čekat. Ale chtěla jsem znát názor profesionála. A tak jsem si řekla, že nemám co ztratit. S paní Vornhagen jsme se domluvily na setkání, vyslechla si mé zkušenosti z pracovního i osobního života. Pomohla mi uvědomit si věci o mně samotné, nad kterými jsem se nikdy ani nezamýšlela. Dala mi spousty doporučení a upravila můj životopis. Musím říct, že ze životopisu jsem opravdu nadšená. Pro skromného člověka, který má na paměti pořekadlo „sebechvála smrdí", je těžké se vyobrazit v plné parádě, i když ví, že má opravdu co nabídnout. A to paní Vornhagen přesně vystihla. Po prvním poslání již upraveného životopisu, jsem obdržela ještě ten den pozvánku na pracovní pohovor a práci jsem zanedlouho získala. Děkuji Vám paní Vornhagen za pomoc, za uvědomění si svých kvalit, i že jsem díky Vám našla práci.

Eliška

Paní Lenku jsem oslovila ohledně zpracování textové části sekce "O mně", kterou jsem potřebovala k tvorbě vlastních webových stránek. Lenka mi poslala k přípravě několik otázek a po příjemném skype rozhovoru mi vytvořila text přímo na míru. Velice empaticky se nacítila do mé osoby. S trpělivostí a ochotou jsme společně upravovaly text k úplné spokojenosti. Velice jsem uvítala možnost spolupráce přes skype i telefonické hovory. Spolupráci vřele doporučuji, byla jsem velmi spokojena. Paní Lenka je milá a profesionální. Děkuji.

Kristýna Peterková