Bylo mi potěšením spolupracovat  s  ...

S Lenkou jsme začali spolupracovat v lednu 2021. Byl jsem v té době ve složité životní fázi a potřeboval jsem průvodce, který mi pomůže vrátit se k sobě, najít vlastní hodnoty, na kterých mohu dlouhodobě stavět. Pojmenoval jsem nejtěžší balvany, které mne celý život tíží a postupně jsem je odhazoval. Někdy to byl velmi bolestivý proces, ale po všech stránkách ozdravný. Při rekapitulaci na poslední ze série 12 konzultací jsem si prožil svůj příběh neuvěřitelného půlročního vývoje, oblasti, které jsem dokázal změnit a hmatatelný posun v osobnostním rozvoji. Lenka dokáže vytvořit velmi bezpečný prostor, kde jsem se nebál otevřít se, včetně nejbolestnějších prožitků. Citlivě dokáže vnímat a naslouchat, být empatická. Na druhou stranu však neustále podporuje ve vlastním rozvoji a konkrétních krocích, které musíme udělat sami. Zároveň oceňuji velký přínos Lenky při kineziologických odblocích, pomohly mi najít příčiny dávných zranění i cestu k jejím zahojení. Bezesporu vnímám Lenku jako skutečného odborníka ve svém oboru, a proto velmi rád doporučuji.
Jan Egem
Příjemná spolupráce, loajalita, výsledky-to pro mě znamenala spolupráce s Lenkou Vornhagen. Potřebovala jsem zvládnout náročné období a změny v práci. Tři čtvrtě roku-od října 2020 do června 2021 jsme společně pracovaly na mém cíli „Přepnu mysl do pohody“. Sezení mi pomohla projít důležitou cestou, jak těžkosti v práci zvládnout. Lenka mě provedla řešeními a pomohla dospět k cíli a vlastnímu pochopení, jak celou situaci vyřešit. Na všem, co jsem potřebovala, jsme se dohodly, nemám k ničemu žádné výhrady. Na spolupráci s Lenkou si nejvíce cením umění naslouchat a správnými otázky mě nasměrovat k možnému řešení. Lenku doporučuji všem, kdo hledají loajalitu, vstřícnou komunikaci a výsledky.
Jana
S Lenkou Vornhagen spolupracujeme více než rok. U dvou TOP manažerů jsme chtěli použít metodu koučování a to z toho důvodu, aby si sami manažeři přišli na nejlepší řešení v daných situacích. Cíle byly zaměřeny na stabilizaci a efektivnější řížení oddělení, vyzrálejší řešení manažerských situací. Za zadavatele musím říci, že spokojenost je značná. U obou kolegů bylo cílů dosaženo. A zároveň koučování Lenkou přineslo i další benefity, které v původním zadání nebyly. Pro mě, jako pro HR, je zároveň i velmi důležité, jak byl tento proces přijatý ze strany účastníků. A v tomto smyslu rozhodně výsledek předčil moje očekávání. Oba aktéři postupně využívali sezení s Lenkou k práci na sobě a nebojím se říci, že se na setkání těšili. V průběhu roku, kdy se jim věnovala na pravidelných schůzkách, měli šanci diskutovat svoje manažerské a mnohdy i osobní postoje a tím si nacházet svoji autentickou a přitom efektivní manažerskou cestu. Na spolupráci si nejvíce cením zejména vstřícnosti, jasného nastavení pravidel spolupráce, prozákaznického postoje, korektnosti. Zprostředkovaně, očima obou koučovaných, pak určitě důvěryhodnosti a diskrétnosti, důraznosti (přísnosti) při plnění úkolů v mezidobí a empatie. Lenka rozhodně velmi dobře dokáže rozkrýt osobnost koučovaného a tyto informace využívá zpětně pro práci s ním. Pokud potřebujete řešit obdobné situace jako v našem případě,tzn. cílem je dlouhodobá změna manažerských postojů, Lenku i koučování mohu vřele doporučit. Nový postoj, změna je přirozená a zároveň pro manažera velmi cenná v tom, že si na ni přišel sám, nikdo mu ji nenutil.
Pavlína RittenauerováHR manažerka, proseat
S Lenkou jsem absolvovala jednu koučovací sérii (12 sezení). Nepřicházela jsem s konkrétním cílem, spíše s myšlenkou, že potřebuji v rámci své profese a pracovní oblasti nějaké změny a s pocitem, že je potřeba „něco“ jinak. Hned při prvním sezení jsem se ujistila, že to bylo správné rozhodnutí. Lenka mi pomohla pojmenovat a definovat moje cíle a najít možnosti, jak jich dosáhnout. Velmi rychle se zorientovala v mé situaci a všechna setkání probíhala v milé, přátelské a přitom profesionální atmosféře. Načetla jsem spousty materiálu a absolvovala v rámci své profese různá školení, ale to, že Vám někdo pomůže si na určité změny a návyky přijít vlastní cestou, je to, co mě opravdu posunulo dál a každý den se o tom přesvědčuji. To nejvíc je, že mě opět baví a těší to, co dělám i vidím skutečné výsledky práce na sobě samé. A to díky velmi příjemné a efektivní spolupráci s Lenkou, ve které budu určitě pokračovat. Lence děkuji a vřele spolupráci s ní doporučuji.
Iva ŠvadlenkováTELwork s.r.o. www.telwork.cz
Naše spolupráce s Lenkou měla celkem 12 úžasných sezení. Už při prvním sezení jsem věděla, že jsem poznala tu správnou osobu, abych se mohla otevřít se svými problémy. Mé zadání bylo svoboda… Ve svých 40+ letech jsem zjistila, že jsem celou dobu rozdávala všechnu lásku své rodině a blízkým, a zapomněla jsem milovat sebe. Už po pár sezeních byly první změny k lepšímu vidět a rodina se s tím musela naučit žít. Každý malý krůček byl opravdový úspěch, a dodnes dělám další. Dost sezení jsem zpočátku u Lenky probrečela, byly plné emocí. Vždy když jsem odcházela s úkolem na další setkání, byla jsem motivovaná a věděla jsem, že to dám, abych byla svobodná a dokázala milovat sama sebe. Se všemi sezení jsem byla velmi spokojená. Probíhala nenásilně a Lenka mě pozvolna vedla k vlastnímu uvědomění a pro mě správného náhledu na situaci v daném momentu. Vždy jsem měla možnost volby a stanovení si dalšího úkolu. Na Lence si nejvíc cením profesionálního přístupu, příjemného vystupování, loajality. A když vám na požádání poskytne svou životní zkušenost a radu-je to sladký bonus. Lenka je milá, citlivá a já se u ní cítila v bezpečí, abych se dokázala otevřít se svými tématy. Díky tomu mi mohla pomoci najít správnou cestu.
Martina
Když jsem se s Lenkou setkal poprvé a diskutovali jsme společně, jaká jsou moje očekávání od koučování, úplně jsem nedokázal odhadnout do čeho jdu. Po první schůzce jsem si řekl, že nemám co ztratit, a s Lenkou si snad získáme vzájemnou důvěru. A to se stalo. Lenka mi pomohla najít své cíle jak v profesním, tak soukromém životě. Svým profesionálním přístupem mě vedla k naplnění cest tak, abych svých cílů dosáhl. Po dobu jednoho roku mi při našich schůzkách pomáhala utřídit moje myšlenky a vydefinovat si svoje priority. Když jsem se zacyklil v různých myšlenkových pochodech, vhodnou formou mi ukázala různé možnosti a dovedla mě vybrat si pro mě tu správnou cestu. Díky jejímu lidskému přístupu, koučovskému vedení a mojí naprosté důvěře v ní jsem dosáhl nejen svých cílů, ale zároveň našel svoji životní rovnováhu. Za to Lence děkuji. A pokud hledáte svého kouče, pak Lenka je ta pravá.
Martin manažer
Lenka je profesionál, u ktorého som prirodzene od samého začiatku vnímal dôveru a nerobilo mi problém hovoriť otvorene. To je pre mňa u kouča kľúčové. Lenka je náročná, avšak ľudská. Keď máte v hlave kopec myšlienok, dokáže presne vystihnúť potrebný moment vyjasnenia. A trefne. Jedno také vyjasnenie som si preniesol do osobného i pracovného života, a používam ho dnes a bežne a vďaka tomu môžem prepisovať svoju budúcnosť aj budúcnosť našej firmy. Ako bonus som okrem koučovania získal ďalší profesijné prepojenie firmy vďaka Lenkiným skúsenostiam v oblasti personalistiky. Ak potrebujete kouča, ktorý Vás bude aktívne počúvať a dokáže presne trafiť "klinec po hlavičke", môžete sa na Lenku s dôverou obrátiť.
Dušan Richvalský jednatel ALMARK GROUP s.r.o. www.almark.cz richvalsky@almark.cz +420 730 516 782
S Lenkou Vornhagen jsem spolupracoval dlouhodobě, absolvoval jsem dvě koučovací série. Chtěl jsem sám na sobě pracovat a zlepšit své manažerské dovednosti. Díky koučinku jsem v sobě odhalil různé překážky, návyky, stereotypy, které mi komplikovaly práci i komunikaci s ostatními. Chtěl jsem v sobě najít větší jistotu. Na sezeních jsem nejvíce uvítal Lenčinu schopnost empatie, naslouchání a ocenil vedení rozhovoru, při kterém jsem přicházel na velmi důležité nápady a myšlenky. Lenka mě vždy dokázala „rozpřemýšlet“ a z každého sezení jsem odcházel s novými poznatky a motivací k další práci na sobě. Během mé spolupráce s Lenkou se mi podařilo utvořit si nové návyky, což mi pomohlo nejen v každodenní práci, ale i soukromém životě. Naučil jsem se o sobě věci, které jsem dříve neviděl, neuvědomoval si nebo je nevnímal. Nyní jsem schopen více naslouchat svým lidem v týmu, je pro mě snazší delegovat, otevřeně komunikovat a svou práci vykonávám mnohem efektivněji.
Alešmanažer
Když se mě někdo zeptá na Lenku Vornhagen, ihned mi naskočí spojení: profesionální přístup, příjemná atmosféra, důvěra, empatie, nadhled. Lenka je pro mě někdo, s kým si mohu otevřeně a zároveň důvěrně promluvit o čemkoliv. V její přítomnosti se cítím příjemně, bezpečně, a hlavně sama sebou. Nejprve jsem nevěděla, co čekat, řešit… I co vůbec mohu říct-diskrétnost a důvěra pro mě byly klíčové. Avšak jedno setkání mi stačilo k tomu, že jsem se této empatické, přátelské a milé osobě svěřila do rukou. Naprosto mě nadchlo její profesionální srdce a tah na branku. Potřebovala jsem vystoupit ze svého bludného kruhu, kde se mísily všechny možné pocity, myšlenky, potřeby-zkrátka jsem nevěděla, kudy kam a co se sebou. Kde a čím začít-všechno na mě padá a já nestíhám nic. A už vůbec ne tak, jak jsme byla zvyklá. Přitom stačilo opravdu málo-mít dobrého kouče, aby vás z toho vymotal. A to je to, čeho si nyní nesmírně cením. Lenka mi pomohla utřídit si myšlenky, určit priority, nastavit cíle. Krok po kroku jsem nacházela zpět důvěru v sebe sama. Každé naše sezení mě nabilo neuvěřitelnou energií, odcházela jsem z něj jako sebevědomá žena, která ví co, jak a proč chce. Odhodlaná změnit to, co potřebuji a dotáhnout do "spokojeného" konce. Možná se nabízí otázka, co je spokojený konec? Jen ten, který si vy přejete, ve který vy věříte, a který uskutečníte. S mými myšlenkami, které se mi dnes honí hlavou, se už se umím vypořádat téměř kdykoliv a kdekoliv. A upřímně ze srdce říkám, že tu zásluhu nese z veliké části můj KOUČ. Je mi nejen o dosti bližším člověkem, díky její empatii, ale zároveň důsledností v tom, co dělá a srdečností, kterou do své práce vkládá. Lenka je pro mě naprostý profesionál a člověk na svém místě. Děkuji za vše. Koučink a Lenku všem vřele doporučuji.
L.P.
ABSOLUTNĚ PROFESIONÁLNÍ, ZÁROVEŇ SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST, nebo-li zkušenost s Lenkou! Původním záměrem bylo vytvoření prezentačního CV v čj a aj, což bylo ve velmi rychlém časovém období perfektně zpracováno. Nad mé očekávání jsem poznala ženu s velkým srdcem, která Vás v dnešní uspěchané době dokáže zastavit a uvědomit si kým vlastně jste. Nejen, že Vám dodá sebevědomí, otevře oči a ukáže směr k těm nejvyšším cílům ....ale především Vám jako téměř už málokdo dodá svůj přátelský, profesionální nadhled a velký kus sebe samotné! Pro mě úžasná a vysoce kvalitní práce! Leni, velké DÍKY, ZA VŠE!
Veronika Čáslavovájednatelka Complex Care s.r.o., www.philippinecare.cz
Lenku jsem potkala po letech v době ukončení mé rodičovské dovolené, kdy jsem řešila svůj návrat do pracovního života. Setkání bylo velmi příjemné a inspirativní. Mile mě překvapilo, jak se Lenka dokázala rychle zorientovat v mé situaci, v profesním profilu, který jsme upravily, i v mých současných pracovních představách. U Lenky naprosto obdivuji její um pojmenovat věci těmi pravými jmény. Práce mi dopadla během měsíce a mám pocit jakoby mi byla šitá na míru :-). Takže za mě velké doporučení.
Eliška Hniličkovápersonalista
S Lenkou se nějakou dobu znám. Kineziologii jsem si u ní vyzkoušela poprvé potom, co jsem delší dobu nezvládala svou nervozitu a napětí. Na tomto sezení jsme věnovaly podstatnou část definici konkrétního záměru/problému - Lenka má velkou schopnost nacítění a intuitivního vedení. Přestože bylo sezení velmi náročné na mé emoce, Lenka mě provázela bezpečně a soucitně tak, že jsem se nebála dovolit si vše nechat plout tak, jak to přicházelo. A děly se věci! Ikdyž mi stačilo pouhé jedno sezení k tomu, abych se cítila dobře, plánuji s odstupem času další, k jinému tématu.
Marie
"Je to pro mě TERAPIE DUŠE... Ke kineziologickým odblokům jsem dospěla v průběhu koučovacích sezení s Lenkou. Absolvovala jsem celkem tři odbloky, jistě ne poslední. Při sezeních jsem se opakovaně vracela k nepříjemným až traumatizujícím zážitkům z dětství a dospělosti. Primárně se jednalo o stavy odloučení a nejistoty, které mne i nyní v dospělosti provázejí a vyústily v úzkostnou poruchu. Sama jsem došla k poznání, že jsou jisté záležitosti, které si v hloubi duše nesu a se kterými není možné pohnout vlastními silami. Společně jsme s Lenkou pojmenovaly úzkost, obavu či problém a nastavily do pozitivního modu tak, jak to potřebuji já. Poté došlo k diagnostice svalovým testem na těle, korekci, opakovanému čtení krátkého textu, který s mrazivou přesností zachycoval a popisoval mé vnitřní pocity spojené s danou situací. Pak nastalo uvolnění. Požadovanou pozitivní změnu vnímání daného problému jsem si měla zafixovat pomocí vytvořeného obrazu, tzv. vizualizace. Tento obraz jsem si doma v určitých intervalech opakovaně promítala. Nakonec se pro mě představa stala velmi příjemnou až úsměvnou. Jsem člověk s velkou představivostí, obraz byl u mne v hlavě tedy velmi přesný, detailní a živý. Zpočátku jsem se cítila nejistě a nedůvěřivě, postupně jsem však strach z neznáma a ze ztráty kontroly překonala, a naopak se v mém těle rozhostil klid. Po prvním odbloku jsem se jeden den necítila "ve své kůži", byla jsem plačtivá a nervózní, při dalších odblocích jsem však žádné negativní emoce už nepociťovala. Začala jsem více důvěřovat Lence i procesu pracování sama na sobě s jasným cílem vést veselejší život bez úzkostných stavů, které mne dovedly až do ordinace psychiatra. K Lence docházím již přes rok, na každé sezení se těším, vnímám jej jako čas strávený pro sebe. Vedení je laskavé a podnětné, komunikace vždy vstřícná. Prostředí milé a bezpečné. Uvědomila jsem si, jak důležité je řešit svoje smutky a potřeby s někým, kdo má nadhled a kdo mi poskytuje oporu a podporu v mé vlastní cestě za štěstím."
Hana Melcrová
Skončil mi studentský život a přišel čas najít si práci. Myslela jsem si, že to nebude těžké a s mými zahraničními pobyty a zkušenostmi si práci najdu lehce. Ovšem na mnou vytvořený životopis jsem dostávala pouze zamítavé odpovědi, že se na danou pozici nehodím. Proto jsem na doporučení vyhledala odbornou pomoc paní Lenky Vornhagen. Popravdě jsem ani nevěděla, co od toho mám přesně čekat. Ale chtěla jsem znát názor profesionála. A tak jsem si řekla, že nemám co ztratit. S paní Vornhagen jsme se domluvily na setkání, vyslechla si mé zkušenosti z pracovního i osobního života. Pomohla mi uvědomit si věci o mně samotné, nad kterými jsem se nikdy ani nezamýšlela. Pomohla mi upravit životopis. Pro skromného člověka, který má na paměti pořekadlo „sebechvála smrdí", je těžké se vyobrazit v plné parádě, i když ví, že má opravdu co nabídnout. A to paní Vornhagen přesně vystihla. Po prvním poslání již upraveného životopisu, jsem obdržela ještě ten den pozvánku na pracovní pohovor a práci jsem zanedlouho získala. Děkuji Vám paní Vornhagen za pomoc, za uvědomění si svých kvalit, i že jsem díky Vám našla práci.
Eliška